"> Eurovision-fr.net - Finale nationale - Eurovision - Albanie 2006
 
Finale nationale - Eurovision - Albanie 2006
Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar 2006
samedi 17 décembre 2005
Tirana - Pallatin e Kongreseve
Présentateurs  : Soni Malaj, Drini Zeqo
Processus de vote : 

  
TitreLangue(s)TraductionInterprète(s)Pts 1Cl.Pts 2Cl.*
1DumbadeAlbanaisDumbadeEri & Perfect Bliss  F
2Vjeshtë me tyAlbanaisL'automne avec toiSonida Mara  F
3MallAlbanaisL'attenteArmando Dimi  
4Lotë dashurieAlbanaisLarmes d'amourGuximtar Rushani  
5Të gjetaAlbanaisJe t'ai trouvéYllka Kuqi  
6PritjaAlbanaisEn attendantPandora  
7Kur zemra pret nje dashuriAlbanaisQuand les cœurs attendent l'amourDenisa Macaj & Entela Zhula  F
8HipokriziAlbanaisHypocrisieSajmir Cili  F
9Zjarr e ftohteAlbanaisFeu et froidLuiz Ejlli  F
10Po dhe joAlbanaisOui et nonIngrid Jushi  
11Theva koken si pa dashjeAlbanaisMa tête brule sans amourKujtim Prodani  F
12Ah, sikur kjo jetë...AlbanaisAh, si seulement cette vieAlbëria Hadergjonaj  F
13S'mjafton një jetëAlbanaisUne vie ne suffit pasManjola Nallbani  F
14Do të dojaAlbanaisJ'aimerais aimerMarsida Saraci  F
15Pse ndalAlbanaisPourquoi arréterAnjeza Shahini  F
16ShkoAlbanaisParsMiriam Cani  F
17Edhe fati qanAlbanaisMême le destin pleureMariza Ikonomi & Erion Korini  F
Manjola Nallbani
Mariza Ikonomi
Manjola Nallbani
Mariza Ikonomi
Albanie

Albanie

2e demi-finale
Navigation
© Eurovision-fr.net - 1999-2022 - mentions légales